Vaatamata sellele, et nööril või pesurestil kuivatamine tundub  esmapilgul ökoloogiliselt õigem ja säästlikum, ei pruugi see tänapäeval enam nii olla. Tänapäevased kuivatid aitavad tegelikult energiat säästa, sest toimivad ka triikraua eest, kuna spetsiaalne auruprogramm vähendab rõivaste kortsumist. Auru kasutamine pesuhooldusseadmetes on ka tervislik, kuna sel juhul kasutakse vähem keemiat.

Uuemate kuivatite energiakulu on võrreldav külmkapi või pesumasina omaga. Tänapäevased soojuspumbaga kuivatid teeb ökonoomsemaks see, et elektri abil saadud soojusenergia pannakse uuesti ringlusse. Uus tehnoloogia on vähendanud kuivati energiakulu umbes poole võrra, muutes kuivati ühtlasi palju keskkonnasõbralikumaks. Moodsad masinad on üsna energiasäästlikud ka seetõttu, et oskavad muuhulgas määrata pesu niiskust ning optimeerivad programmi pikkuse ja temperatuuri vastavalt sellele.

Ent tarkade masinate puhul kehtib siiski üldine seaduspära: mida energiasäästlikum kuivati, seda kõrgem hind. Elektri kokkuhoiu mõttes tasuvat moodne masin end ära siiski juba mõne kasutusaastaga.

peskuivati

Miks kaaluda kuivati hankimist? 

* Eesti kliimas on pesu õues kuivatamine sageli raskendatud, eriti niisketel ja külmadel aastaaegadel. 
* Päike kipub aja jooksul riideid pleegitama ja võib kiude kahjustada.
* Linnakeskkonnas ja ahiküttega majade vahel on õhk saastatud.
* Mitmetele kangatüüpidele ei sobi rippudes kuivamine ning moodsamad pesukuivatid imiteerivad just tasapinnal kuivatamist.
* Kuivatil on olemas spetsiaalsed kortsumisvastased programmid, mis võimaldavad jätta pesu natuke niiskemaks. Võimalik on valida näiteks triikimiskuiv või kapikuiv pesu.
* Pesu kuivatamine toas pesurestil võib olla lahendus, kuid ainult siis, kui toaõhk on pigem liiga kuiv. Liigniiskus sünnitab hallitust ja pole kindlasti tervisele hea. Üsna kindlalt võib väita, et radiaatorile või pesurestile riputamise asemel pesu kuivatis kuivatamine annab ka riietele parema tulemuse, kuna iga kangaliigi jaoks on võimalik valida spetsiaalne programm ning pesu keerleb suuremas kambris õige intervalliga. Tulemuseks on õhulisem pesu.
* Pesukuivatist saavad kasu allergikud, kuna see eemaldab riietelt tolmu, narmendavad niidid ning loomakarvad. Ka ei pea kartma õhus lendleva tolmu jäämist riietele, kuna kuivatamisprotsess toimub kinnises kambris.
* Sulejope ja -patjade kuivatamiseks on kuivati üsna asendamatu.
* Kuivati rikub riideid ja lõhub kangaid? See pole sugugi nii, kui kasutada õigeid, konkreetsetele kangastele mõeldud programme. Mõned kangad säilitavad kuivatis enda omadusi isegi paremini.

Tutvu pesukuivatite valikuga siin

Pesumasin-kuivati komplektid leiad siit - koos on soodsam! 

Allikas: kodus.ee