Energiasäästlikud koduuuendused ei ole mitte ainult keskkonnasõbralikud, vaid võivad aja jooksul ka palju raha säästa. Isegi väikesed uuendused, nagu vanade lambipirnide vahetamine LED-versioonide vastu, võivad oluliselt muuta. Ja kuigi suuremahulised muudatused, nagu akende väljavahetamine või isolatsiooni lisamine, aitavad pikas perspektiivis energiatarbimist vähendada, saab palju energiasäästlikke uuendusi teha ühe või vähema päevaga. Veel üks põhjus kaaluda? Paljud energiatõhusad renoveerimistööd, mida saate oma kodus teha, kvalifitseeruvad maksusoodustuste saamiseks. Allpool vaadake mõningaid kodu parendusi energiatarbimise vähendamiseks ja kommunaalmaksete säästmiseks.

1.Ostke energiatõhusaid kodumasinaid

Peamised seadmed on kütte, jahutuse ja vee soojendamise järel teie kodu suuruselt kolmas energiaallikas. Asendage aegunud seadmed tõhusate uute mudelitega. Pikas perspektiivis aitab vanade seadmete väljavahetamine teie arveid ja keskkonda säästa.

2. Kasutage hõivatuse andureid

Toast lahkudes lülitage tuled välja. Kui teil või teie lastel on seda raske meeles pidada, ostke hõiveanduritega tuled, mis lülituvad automaatselt välja, kui mõnda aega pole liikumist toimunud. Kaaluge hämarduslüliteid, mis võimaldavad teil valgustust vähendada, kui te seda ei vaja, ja millel on hõivatuse andurid. Dimmerid võivad lihtsalt asendada tavalise lüliti ja hoida madalat profiili.

3. Ühendage elektroonika vooluvõrgust lahti

Vidinate ja laadijajuhtmete ühendamine, kui neid ei kasutata, võib moodustada kuni 10% kodu energiatarbimisest. Kui eemaldate lihtsalt vooluvõrgust selle, mida ei kasutata, võib see teie energiaarveid oluliselt mõjutada. Selle asemel ühendage seadmed pistikupessa, mille saate välja lülitada, kui neid ei kasutata. Ärge unustage ka kodust lahkudes kõik võimalikud vooluvõrgust lahti ühendada.

4. Kasutage pesu pesemiseks külma vett

Pese oma pesu külmas vees. Paljud tänapäeva pesu- ja pesupehmendajad on palju tõhusamad ega vaja tingimata kuuma vett. Külma vee kasutamine tähendab, et te ei pea veesoojendi käivitamiseks energiat raiskama.

5. Programmeerige oma termostaat

Paigaldage programmeeritav termostaat, et vähendada energiatarbimist, ilma et peaksite oma elustiili kohandama. See võimaldab teil määrata kliimaseadme või ahju tööajad ja ei raiska energiat tühja maja peale. Hinnangud on erinevad, kuid nutika termostaadi abil saate säästa oma energiaarvelt umbes 10%.

6. Lülitage temperatuur vähemaks

Alandage oma veesoojendi temperatuuri. Enamik veesoojendeid on seatud liiga kõrgele temperatuurile 140 kraadi Fahrenheiti järgi. Säästke energiat, keerates boileri 120-110 kraadini. Ärge muretsege, vesi on endiselt soe.

lambipirnide vahetamine

7. Vahetage oma lambipirnid

Asendage hõõglambid valgusdioodi (LED) versioonidega. Uuringute andmetel kasutavad LED-pirnid kuni 90% vähem energiat ja kestavad kuni 25 korda kauem kui traditsioonilised hõõglambid. Kuigi LED-lambipirnid on algselt kallimad kui traditsioonilised pirnid, säästavad need tänu oma pikale elueale aja jooksul raha.

8. Täida tühimikud

Tegelikult saavad majaomanikud säästa keskmiselt 15% kütte- ja jahutuskuludelt (või keskmiselt 11% kogu energiakuludelt), kui sulgevad oma kodud õhuga ja lisavad isolatsiooni pööningutele, põrandatele ja keldritele. Tihendage vahed ja praod pahtli või ilmastikueemaldusega, et talvel külm õhk ja suvel kuum õhk väljas ei jääks.

9. Planeerige häälestus

Mustus võib aja jooksul koguneda, mistõttu teie HVAC-süsteem ei tööta. Kui seda eiratakse, võib see kaasa tuua suuremad energiakulud ja potentsiaalselt suuremad remondikulud. Laske litsentseeritud spetsialistil oma süsteemi igal aastal kontrollida. Kui teie ahi või boiler on üle 15 aasta vana ja teie soojuspump või konditsioneer on üle 12 aasta vana, kaaluge selle asendamist uue energiasäästliku mudeliga.

10. Asendage filtrid

Kontrollige oma HVAC-filtrit iga kuu ja peske või vahetage seda vähemalt iga kolme kuu tagant. Määrdunud filter suurendab teie energiaarvet ja lühendab teie kütte- ja jahutussüsteemide eluiga.

11. Parandage õhulekked

Tõenäoliselt on teie kodu ümber õhulekkeid rohkem, kui arvate. Lisaks pahteldamisele ja akende ümber ilmastiku eemaldamisele sulgege kamina siiber, kui seda ei kasutata, et hoida talvel külm õhk ja suvel kuum õhk väljas. Kontrollige ka oma kuivati õhutuskorki, et see sulguks tihedalt.

moderne köök

12. Parandage veelekked

Kontrollige lekkivate seadmete olemasolu ning kontrollige iga valamu all olevaid torusid. Samuti peaksite kontrollima pesumasina voolikut ja boilerit ümbritsevat põrandat võimalike lekete suhtes. See võib olla energia raiskamine ja rahakoti kurnamine. Samuti testige tualette lekkeid. Klapi vahetamine tavaliselt lahendab selle probleemi.

13. Uuendage aknad

Kui teie kodus on ühekordsed aknad, võivad need raisata kuni 25% teie energiakuludest. Ühekordse klaasiga akende asendamine suure jõudlusega kahekordse klaasiga akendega vähendab seda energiakadu. Otsige aknaid, mis on märgistatud madala emissioonivõimega (madal-E) või spektraalselt selektiivsed. Neil on kate, mis vähendab soojuse soojusülekannet.

14. Lisage isolatsioon

Enamik kodusid on alaisoleeritud, mis tähendab, et kütte- ja jahutussüsteemid on sunnitud ületunde tegema, et kodu oleks mugav. Lisage oma pööningupõrandale ja maja seintele klaaskiudsoojustus ning säästate kütte- ja jahutuskuludelt kuni 20%.

15. Kasutage päikest

Jahedatel päevadel kasutage ära päikesesoojust, avades lõunapoolsed aknarulood ja -varjud; sulgege need öösel. Kuumadel päevadel blokeerige päikesesoojus, sulgedes need aknakatted.